Ο Βασίλης Κορκίδης θα διεκδικήσει και επίσημα τον δημαρχιακό θώκο στην Πειραιά επιβεβαιώνοντας απόλυτα το ρεπορτάζ του OTAVOICE.
Από καιρό το OTAVOICE σας είχε ενημερώσει πρώτο για την υποψηφιότητα του Βασίλη Κορκίδη για τον Δήμο Πειραιά. Τόσο με εκτενές ρεπορτάζ πριν από μέρες, όπως και χθες ξανά με την παρέμβαση του Βαγγέλη Μαρινάκη κατά την συνεδρίαση του συνδυασμού του Γιάννη Μώραλη και την πλήρη στήριξη στο πρόσωπο του Δημάρχου που τονίσαμε πως είναι θέμα χρόνου να επιβεβαιωθούν οι πληροφορίες που θέλουν στην Πειραιώς να φέρνει μια διαφορετική υποψηφιότητα και συγκεκριμένα αυτή του Βασίλη Κορκίδη.
Ο πρόεδρος του ΕΒΕΠ (Εμπορικό & Βιομηχανικό Επιμελητήριο Πειραιώς) Βασίλης Κορκίδης τη Δευτέρα 12 Νοεμβρίου, θα ανακοινώσει την υποψηφιότητά του για τον Δήμο Πειραιά, ενώ πρόκειται να αποχωρήσει από την ΕΣΣΕ (Ελληνική Συνομοσπονδία Εμπορίου & Επιχειρηματικότητας) στην οποία προεδρεύει.