Την περιοχή του Παγκρατίου επισκέφθηκε σήμερα ο υποψήφιος δήμαρχος Αθηναίων Κώστας Μπακογιάννης.
Τα αιτήματα των πολιτών δεν διέφεραν από άλλες συζητήσεις που είχε το τελευταίο διάστημα ο υποψήφιος δήμαρχος Αθηναίων γυρίζοντας πόρτα-πόρτα τις γειτονιές του μεγάλου Δήμου της χώρας.
Ο Κώστας Μπακογιάννης με ανάρτηση του στο facebook μίλησε για τα σχέδια που κάνει για το Παγκράτι ενώ επεσήμανε πως είναι μια περιοχή που έχει γωνιές που θα ζήλευαν πολλές περιοχές της Ευρώπης.
Αναλυτικά η ανάρτηση του:
«Το Παγκράτι έχει γωνιές που θα ζήλευαν πολλές περιοχές της Ευρώπης. Είναι «χτυπημένο» όμως από τα προβλήματα της Αθήνας. Το Άλσος θέλει φως και ένα συνολικό σχέδιο για να γίνει εστία ζωής και αναψυχής. Η πλατεία του προφήτη Ηλία που γεμίζει από κόσμο αλλά έχει ξεχαστεί από τον Δήμο, πρέπει να αλλάξει, να αναβαθμιστεί. Ο ναός του προφήτη Ηλία, της μεγαλύτερης ενορίας της Αθήνας δεν έχει χώρους στάθμευσης. Στην περιοχή χρειάζονται πεζοδρομήσεις, χρειάζονται φρεάτια, χρειάζεται ο Δήμος #athinapsila».