Σάββατο, 16 Μαρτίου, στις 7 μ.μ., στο κλειστό γήπεδο απέναντι από τον Ιερό Ναό του Αγίου Τρύφωνα, ο Δήμαρχος Γλυφάδας Γιώργος Ππανικολάου παρουσιάσε τον συνδυασμό του “Η Γλυφάδα μας” για τις δημοτικές εκλογές στις οποίες θα διεκδικήσει εκ νέου το δημιαρχιακό αξίωμα.
Στην εκδήλωση που συμμετείχε πλήθος κόσμου ο Γιώργος Παπανικολάου αναφέρθηκε στην πρώτη θητεία του και έδωσε το στίγμα της επόμενης μέρας. Παράλληλα παρουσίασε τα μέλη του θα απαρτίσουν το ψηφοδέλτιο της δημοτικής του παράταξης και ζήτησε από τους δημότες να τους εμπιστευτούν για μια ακόμη θητεία έτσι ώστε να υλοποιήσουν το σχέδιο τους για την Γλυφάδα του 2023.
Στην εκδήλωση παρεβρέθησαν πολλά επώνυμα στελέχη της πολιτικής σκηνής , αυτοδιοικητικοί και σημαντικά πρόσωπα της κοινωνικής ζωής του τόπου. Ο Δήμαρχος Γλυφάδας που πρόσφατα έγινε και μπαμπάς έδωσε το εναρκτήριο σήμα εκκίνησης της προσπάθεια τους , η οποία ζήτησε να επικεντρωθεί στα αυτοδιοικητικά ζητήματα της Πόλης , κάνοντας λόγο για ευκαιρίες και προκλήσεις που έχουμε μπροστά μας να κάνουμε την Γλυφάδα ακόμη πιο λαμπερή.