Η Υποψήφια Δήμαρχος Ανθούσας – Γέρακα – Παλλήνης Ραχήλ Μακρή εξαπέλυσε τα πυρά της στον Δήμο σχετικά με την απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου για την λειτουργία ξενώνα εφήβων μεταναστών ασυνόδευτων στην Δέση Γέρακα.
Η Ραχήλ Μακρή στη σχετική ανακοίνωση της ανέφερε:
“Καταθέσαμε με δικηγόρο αίτημα λήψης της απόφασης του Δημοτικού Συμβουλίου για την λειτουργία ξενώνα εφήβων μεταναστών ασυνόδευτων στην Δέση Γέρακα.
Η απαράδεκτη και επικίνδυνη αυτή απόφαση που έλαβαν Δήμαρχος, Δημοτικοί Σύμβουλοι της παράταξης του μαζί με Δημοτικούς Συμβούλους του ΣΥΡΙΖΑ, πραξικοπηματικά και ερήμην των πολιτών με στόχο όπως η ίδια προβλέπει να κινούνται ελεύθερα και να φοιτούν στα σχολεία μας, ας ενωθούμε να μην περάσει.
Όποιος επιθυμεί να συμμετέχει στην νομική διαδικασία κατά της απόφασης αυτής με τους ήδη 1500 κατοίκους που έχουν ήδη υπογράψει και να υπογράψει την δήλωση -διαμαρτυρία παρακαλούμε να επικοινωνήσει στα: κιν: 6945951058 Mail: rachelallipoli@gmail.com”.