Με επιτυχία ολοκληρώθηκαν οι αγώνες Στίβου «2η Γυμνασιάδα», που οργανώθηκαν από το Γ.Σ. Γαλατσίου – Γυμνάσιον, με τη συνεργασία του Δήμου Γαλατσίου στον ολοκαίνουργιο στίβο του Σταδίου, στο Άλσος Βεΐκου.
Συμμετείχαν 300 περίπου αθλητές-τριες ακαδημιών, προ αγωνιστικών & αγωνιστικών τμημάτων των συλλόγων Γ.Σ.ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ – Α.Γ.Σ.ΑΝΑΤΟΛΗ -ΕΡΜΗ ΙΛΙΟΥ – ΑΕΚ – ΝΙΚΗ ΒΥΡΩΝΑ και ΙΚΑΡΟΥ Ν.ΙΩΝΙΑΣ.
Οι κατηγορίες Κ8 και Κ10 πήραν μέρος σε αγώνες δρόμου 50Μ και kids athletics Δρόμων και Άλματος σε μήκος. Οι κατηγορίες Κ12 -Κ14 -Κ16 σε αγώνα δρόμου ταχύτητας 50 – 60 & 80Μ αντίστοιχα, ή αντοχής 300-600 & 1000Μ. Επίσης σε Άλμα σε μήκος και Ρίψη vortex.
Σημειώθηκαν πολύ καλές επιδόσεις, σε όλες τις κατηγορίες και το κυριότερο όλοι χάρηκαν τη συμμετοχή τους στους αγώνες!
Στην «Γυμνασιάδα» παραβρέθηκαν ο Δήμαρχος Γαλατσίου Γιώργος Μαρκόπουλος, ο Αντιδήμαρχος Βασίλης Δερεδίνης και ο Αντιπρόεδρος του Αθλητικού Οργανισμού Νίκος Παπαδόπουλος.