Συνάντηση των Τοπικών εκλεγμένων Συμβούλων πραγματοποιήθηκε χθες παρουσία του επερχόμενου Δημάρχου Διονύσου Γιάννη Καλαφατέλη.
Σκοπός της συνάντησης ήταν ο οργανωτικός σχεδιασμός και το πλαίσιο στο οποίο θα λειτουργεί η νέα διοίκηση προκειμένου να εκφράζεται αξιόπιστα και τεκμηριωμένα ο προγραμματικός αυτοδιοικητικός λόγος του συνδυασμού, εν όψει της νέας αυτοδιοικητικής περιόδου. Παράλληλα συζητήθηκαν θέματα που αφορούν τις δημοτικές κοινότητες όπως ο θεσμός της αποκέντρωσης και εκχώρησης αρμοδιοτήτων σε αυτές.
Με τεκμηριωμένες απόψεις, θέσεις και προτάσεις οι εκλεγμένοι Τοπικοί Σύμβουλοι του επερχόμενου Δημάρχου Διονύσου Γιάννη Καλαφατέλη θα συμμετέχουν ενεργά στα αυτοδιοικητικά δρώμενα της κάθε δημοτικής ενότητας του Δήμου Διονύσου στην κατεύθυνση των εποικοδομητικών πρωτοβουλιών στις επερχόμενες προκλήσεις που θα αντιμετωπίσει η νέα Δημοτική Αρχή.
Στη συνάντηση, παραβρέθηκε και μίλησε στους Συμβούλους και ο πρώην Δήμαρχος Αγίου Στεφάνου Παναγιώτης Βοριάς.