Πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή 25 Αυγούστου στις 12 το μεσημέρι, στοΑποστολοπούλειο Πνευματικό Κέντρο της Τρίπολης η τελετή ορκωμοσίας του νέου περιφερειάρχη Πελοποννήσου Παναγιώτη Νίκα και των 51 μελών του περιφερειακού συμβουλίου.
Την τελετή της ορκωμοσίας τέλεσε ο Μητροπολίτης Κυνουρίας και Μαντινείας Αλέξανδρος, και παρευρέθηκαν επίσης οι Μητροπολίτες Σπάρτης Ευστάθιος, Μεσσηνίας Χρυσόστομος, Αργολίδας Νεκτάριος και Μάνης Χρυσόστομος.
Στην τελετή της ορκωμοσίας παρευρέθηκαν ο Υφυπουργός Υγείας Βασίλης Κοντοζαμάνης, ο Υφυπουργός Εσωτερικών Θεόδωρος Λιβάνιος, ο βουλευτής Αργολίδας Γιάννης Ανδριανός, ενώ παρευρέθηκε και ο Δήμαρχος Άργους Μυκηνών Δημήτρης Καμπόσος και φυσικά πολύς κόσμος.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=JjqcaOlP3lU