Πραγματοποιήθηκε σήμερα το απόγευμα η τελετή ορκωμοσίας του νέου δημάρχου της Θήρας Αντώνη Σιγάλα και των μελών του Δημοτικού Συμβουλίου. Η τελετή έγινε στο Μπελλώνειο Πολιτιστικό Κέντρο στην Θήρα με την παρουσία του Μητροπολίτη Θήρας Αμοργού και Νήσων κ. Επιφάνειου.
Στην ομιλία του ο νέος δήμαρχος Αντώνης Σιγάλας , έδωσε το στίγμα της δημοτικής αρχής που επιδιώκει μέσα από την συνεργασία και την κοινή προπσπάθεια των υγειών δυνάμεων του δήμου να δώσουν λύσεις και να σηκώσουν την Θήρα εκεί που τις αξίζει.
Στην ορκωμοσία πλήν των μελών του δημοτικού συμβουλίου και των τοπικών φορέων, συμμετείχε πλήθος κόσμου, που ευχήθηκαν καλή αρχή στη νέα δημοτική αρχή. Ξεχωριστή ήταν η παρουσία της νεοεκλεγούς δημοτικής συμβούλου με την δημοτική παράταξη Σιγάλα κ. Νικολέττας Παλαιολόγου.