Με την υπ’ αρ. πρ. 28755/2019 απόφασή της, η Δήμαρχος Αγίου Δημητρίου, Μαρία Ανδρούτσου, όρισε Αντιδημάρχους του Δήμου Αγίου Δημητρίου με θητεία ενός έτους, από 1-9-2019 έως 31-8-2020, μεταβιβάζοντας σε αυτούς συγκεκριμένες αρμοδιότητες, τους:
Άγγελο Γαβαλά, Αντιδήμαρχο Τεχνικών Υπηρεσιών
Νικόλαο Συρράκο, Αντιδήμαρχο Περιβάλλοντος & Πολιτικής Προστασίας
Αναστάσιο Αδαμόπουλο, Αντιδήμαρχο Πρασίνου
Αναστάσιο Σοφιανόπουλο, Αντιδήμαρχο Οικονομικών Υπηρεσιών
Πάνο Μπαντούνα, Αντιδήμαρχο Κοινωνικής Μέριμνας, και
Σπήλιο Διαβολίτση, Αντιδήμαρχο Ποιότητας Ζωής.
Στην περίπτωση απουσίας ή κωλύματος των Αντιδημάρχων τις αρμοδιότητες αυτών ασκεί η Δήμαρχος.
Όταν η Δήμαρχος απουσιάζει ή κωλύεται, τα καθήκοντα της ορίζεται να ασκεί ο Αντιδήμαρχος, Άγγελος Γαβαλάς, και όταν αυτός απουσιάζει ή κωλύεται τα καθήκοντα της Δημάρχου θα ασκούνται από τον Αντιδήμαρχο Νικόλαο Συρράκο.-