Με μεγάλη συμμετοχή πραγματοποιήθηκε χθες Κυριακή το άναμμα του Χριστουγεννιάτικου Δέντρου στο Δήμο Αιγάλεω. Μετά από μια ολιγοήμερη αναβολή λόγω καιρικών φαινομένων , η πλατεία Μετρό στον Εσταυρωμένο γέμισε με χρώμα και ήχους παρασύροντας πλήθος κόσμου σε ένα ταξίδι κεφιού και χριστουγεννιάτικης πανδαισίας.
Ο δήμαρχος Γιάννης Γκίκας έδωσε το σύνθημα της εκκίνησης, της καμπάνιας “Φέτος Μένω στην Πόλη μας” και το εντυπωσιακό δέντρο φώτισε την πλατεία του Μετρό.
“Γιορτάζουμε στην πόλη μας τα Χριστούγεννα με ενθουσιασμό και αισιοδοξία!
Ανάψαμε το δέντρο μας στο Αιγάλεω και ξεκινάμε επίσημα τις φετινές εκδηλώσεις μας!
Να είμαστε φέτος λίγο καλύτερα!”
Ακολούθησε συναυλία με τον γνωστό καλλιτέχνη Γιώργο Τσαλίκη όπου μικροί και μεγάλοι διασκέδασαν στους ρυθμούς του.