Την οδύνη και τα θερμά του συλλυπητήρια για τον θάνατο εργαζόμενου της Περιφέρειας Αττικής το μεσημέρι της Παρασκευής εξέφρασε ο Περιφερειάρχης Αττικής Γιώργος Πατούλης.
Με απόφασή του, μάλιστα, κηρύσσεται τριήμερο πένθος στην Περιφέρεια Αττικής.
Παράλληλα, όπως αναφέρεται στην ανακοίνωση της Περιφέρειας Αττικής, αναβάλλεται η σημερινή εκδήλωση φωταγώγησης του Χριστουγεννιάτικου δέντρου της Περιφέρειας, στο Πεδίο του Άρεως.
Ο 46χρονος άντρας έπεσε στο κενό από τον 4ο όροφο της Περιφέρειας Αττικής στο Κουκάκι, κάτω από άγνωστες μέχρι στιγμής συνθήκες προκαλώντας σοκ στους ανθρώπους της περιοχής και τους συναδέλφους του αλλά και συναγερμό στις Αρχές.
Ολόκληρη η ανακοίνωση είναι η εξής:
«Σήμερα έχασε τη ζωή του ένα μέλος της οικογένειας μας»
Την οδύνη του αλλά και τα θερμά του συλλυπητήρια προς την οικογένεια του, για τον τραγικό θάνατο εργαζόμενου της Περιφέρειας Αττικής σήμερα το μεσημέρι, εκφράζει ο Περιφερειάρχης Αττικής Γ. Πατούλης.
Με απόφαση του Περιφερειάρχη, κηρύσσεται τριήμερο πένθος στην Περιφέρεια Αττικής.
Παράλληλα , αναβάλλεται η σημερινή εκδήλωση φωταγώγησης του Χριστουγεννιάτικου δέντρου της Περιφέρειας, στο Πεδίο του Άρεως.