Η Δ/νση Κοινωνικής Προστασίας Παιδείας και Πολιτισμού και το Τμήμα Κοινωνικής Πολιτικής του Δήμου Παλλήνης διοργάνωσαν και πραγματοποίησαν το Σάββατο 1/2/2020 ανοιχτό παζάριειδών ρουχισμού, χρηστικών ειδών και υποδημάτων στα πλαίσια των δράσεων του Κοινωνικού Ανταλλακτηρίου.
Υπήρξε αθρόα προσέλευση από τους δημότες, οι οποίοι έμειναν ικανοποιημένοι ευχαριστώντας τους διοργανωτές υπαλλήλους και εθελοντές που εργάστηκαν με ζήλο και υπευθυνότητα.
Ευχαριστούμε θερμά τους εθελοντές που επί σειρά ημερών προσέφεραν την εργασία τους για την πραγματοποίηση του παζαριού.
Επίσης, ευχαριστούμε θερμά τους πολίτες για την αδιάκοπη προσφορά σε ρουχισμό και άλλα χρήσιμα αντικείμενα.
Οι δράσεις των κοινωνικών δομών του Δήμου Παλλήνης συνεχίζονται δυναμικά με στόχο την στήριξη των ευαίσθητων κοινωνικών ομάδων πολιτών.