Την περασμένη Παρασκευή (5/6) ο Σύλλογος Νέων Καταραχίου σε συνεργασία με το Εθελοντικό Γραφείο Πύργου και την αρωγή του Δήμου Πύργου πραγματοποίησε δράση με θέμα τον καθαρισμό και καλλωπισμό της περιοχής του Καταραχίου.
Οι νέοι της περιοχής συγκεντρώθηκαν με σκοπό να οριοθετήσουν και να ομορφύνουν το χώρο εναπόθεσης σκουπιδιών, φύτεψαν λουλούδια και έβαλαν λίγο χρώμα στην γκρίζα εικόνα της περιοχής.
Ο Σύλλογος Νέων Νέων Καταραχίου ευχαρίστησε δημόσια τον Δήμαρχο Τάκη Αντωνακόπουλο, τον Γιάννη Πλεμμένο από το Εθελοντικό Γραφείο Πύργου, τις Υπηρεσίες Καθαριότητας και Πρασίνου του Δήμου, τον Λάμπη Αριστειδόπουλο καθώς και τον Γιάννη Αργυρόπουλο από τις Τεχνικές Υπηρεσίες του Δήμου που συνέβαλλαν καθοριστικά στην δράση η οποία έγινε και με τη στήριξη των επιχειρηματιών της περιοχής.
“Είναι πλέον η στιγμή να σταματήσουμε να παραπονιόμαστε για όσα συμβαίνουν γύρω μας και να αρχίσουμε πρώτα εμείς οι ίδιοι να ευαισθητοποιούμαστε και να αναλαμβάνουμε δράση ως ενεργοί πολίτες του τόπου μας. Θα ακολουθήσουν και άλλες παρόμοιες δράσεις από την ομάδα μας γι’αυτό και περιμένουμε την ενεργή συμμετοχή ακόμη περισσότερων νέων.
![](http://www.otavoice.gr/wp-content/uploads/2020/06/103075177_351245995854687_6560366110998197509_n.jpg)
![](http://www.otavoice.gr/wp-content/uploads/2020/06/102901973_351245415854745_7163869107587068376_n.jpg)
![](http://www.otavoice.gr/wp-content/uploads/2020/06/102808434_351246192521334_3680430263303048038_n.jpg)