Τον πρόεδρο της «Πανθεσσαλικής Στέγης» Στέφανο Κούτρα και την Ηλέκτρα Αντωνοπούλου Πανάγου, μέλος του ΔΣ – υπεύθυνη δημοσίων σχέσεων – της ομοσπονδίας και αντιπρόεδρο του Συλλόγου Απανταχού Μαυρομματιανών «Γ. Καραϊσκάκης» υποδέχθηκε στο γραφείο του ο Δήμαρχος Μουζακίου Φάνης Στάθης.
Στη συνάντηση που έγινε την Δευτέρα (3/8) ο κ. Κούτρας ενημέρωσε τον Δήμαρχο για τις δράσεις της «Πανθεσσαλικής Στέγης» που αφορούν στην ανάδειξη του τόπου. Παράλληλα η συνάντηση σηματοδότησε την έναρξη μιας συνεργασίας σε πολλά επίπεδα.
«Η «Πανθεσσαλική στέγη», που έχει υπό τη σκέπη της 56 Θεσσαλικούς συλλόγους, έχει αποδείξει περίτρανα πως κάνει πράξη το όραμά της για μία Θεσσαλία ισχυρή, εξωστρεφή, με ενωμένους όλους τους Θεσσαλούς. Ο δήμος μας και εγώ ο ίδιος προσωπικά, θα κινηθούμε προς την κατεύθυνση αυτή και ήδη κάναμε την αρχή με αφορμή τη συμπλήρωση 200 χρόνων από την ελληνική επανάσταση. Δεσμεύομαι για μια δυνατή συνέχεια» ανέφερε σε δηλώσεις του μετά το τέλος της συνάντησης ο Δήμαρχος Μουζακίου.