Στον Δήμο Νέας Σμύρνης η ασφάλεια και η υγεία των πολιτών είναι βασική μας προτεραιότητα. Χθες, ο Ιατρός Εργασίας του Δήμου μας Ευθύμης Θανασιάς έδωσε χρήσιμες οδηγίες και πρωτόκολλα στις διευθύντριες, στο εκπαιδευτικό και το βοηθητικό προσωπικό των παιδικών σταθμών της πόλης μας.
Πραγματοποιήθηκε ένας γόνιμος και εποικοδομητικός διάλογος και λύθηκαν όλες οι απορίες οι σχετικές με την πανδημία και τα μέτρα πρόληψης και προστασίας από αυτήν.
Στην συνάντηση παρευρέθηκαν μεταξύ άλλων η Διευθύντρια και ο Πρόεδρος του Νομικού Προσώπου «Κέντρο Κοινωνικής Προστασίας και Αλληλεγγύης» Βίκυ Στασινοπούλου και Γιώργος Λαρίσσης, η Διευθύντρια και η Πρόεδρος του Νομικού Προσώπου «Εθνική Στέγη» Ρούλα Μπαντέσκα και Ιωάννα Καρυοφύλλη, ο Πρόεδρος του Σωματείου Εργαζομένων του Δήμου μας Μίλτος Παπουτσής, η Υπεύθυνη Επικοινωνίας και Δημοσίων Σχέσεων του Δήμου μας Κλαίρη Δεληγιάννη.
Θα ακολουθήσουν και άλλες τέτοιες συναντήσεις για την ενημέρωση και προστασία όλων των εργαζομένων σε φορείς της Νέας Σμύρνης.