Ο Δήμος Πετρούπολης μέσω της Διεύθυνσης Παιδείας, Πρόνοιας & Κοινωνικής Πολιτικής, λειτουργεί ΚΕΠ Υγείας και απευθύνει δημόσιο κάλεσμα προς όλους τους ιατρούς, διαγνωστικά κέντρα, εργαστήρια ή άλλες πρωτοβάθμιες δομές υγείας που δραστηριοποιούνται στα κάτωθι νοσήματα:
- Καρκίνος του παχέος εντέρου
- Καρκίνος του τραχήλου της μήτρας
- Καρκίνος του μαστού
- Καρδιαγγειακά νοσήματα
- Ανεύρυσμα αορτής
- Καρκίνος του προστάτη
- Μελάνωμα
- Οστεοπόρωση
- Πνευμονοπάθειες (άσθμα, ΧΑΠ)
- Κατάθλιψη
- Άνοια
και επιθυμούν να συμμετέχουν, να δηλώσουν το ενδιαφέρον τους έως τις 6 Νοεμβρίου 2020.
Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται κατά τις εργάσιμες ημέρες και ώρες 09:00 έως 14:00 στο τηλέφωνο 2105064076 ή να αποστείλουν e-mail: d.petsas@petroupoli.gov.gr