Ο Δήμος Σύρου – Ερμούπολης ενημερώνει ότι ο χώρος ελεύθερης στάθμευσης στην οδό Πέτρου Κουντούρη, στην περιοχή Αγίου Κωνσταντίνου, βρίσκεται ήδη σε λειτουργία και στη διάθεση των περιοίκων, μετά την ολοκλήρωση των εργασιών επίστρωσης ειδικού χαλικιού, προκειμένου να αξιοποιηθεί ολόκληρη η έκτασή του.
Ο Δήμος ευχαριστεί θερμά τον κ. Δημήτριο Σακιώτη, ο οποίος παραχώρησε δωρεάν τον χώρο στάθμευσης ιδιοκτησίας του, τον Αντιδήμαρχο Περιβάλλοντος κα Καθαριότητας κ. Πέτρο Μώτο και το συνεργείο Μικρών Έργων του Δήμου για τη εκτέλεση των εργασιών επίστρωσης χαλικιού, καθώς και την εταιρεία Ρούσσος Θεόφιλος και Ιωσήφ Ο.Ε. για τη δωρεάν διάθεση και μεταφορά των υλικών.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Μήνυμα Δημάρχου Σύρου Ερμούπολης για την Επέτειο του Πολυτεχνείου
Δήμου Σύρου – Ερμούπολης: Rapid Tests από την κινητή μονάδα του ΕΟΔΥ
Δήμος Σύρου-Ερμούπολης: Φωταγώγηση Δημαρχιακού Μεγάρου για την Παγκόσμια Ημέρα του Διαβήτη