Στόχος του Δήμου Διονύσου να ζήσουν όλοι τη μαγεία των γιορτών!
Ο Δήμος Διονύσου αυτά τα Χριστούγεννα συλλέγει τις ευχές των δημοτών του, μικρών αλλά και μεγάλων, και τις στέλνει κατευθείαν στον Άγιο Βασίλη!
Ο στόχος, αυτές τις διαφορετικές γιορτές, είναι να έρθουμε όλοι πιο κοντά. Μέσα από τις πιο πρωτότυπες ευχές μας για τη νέα χρονιά που έρχεται, στέλνουμε τη θετική μας ενέργεια για ένα χαρούμενο κι ευτυχισμένο 2021, με υγεία, δημιουργία και αγάπη!
Η διαδικασία αποστολής ευχών είναι πολύ απλή και γίνεται με δύο εναλλακτικούς τρόπους, πάντα μέσα από την ειδική ιστοσελίδα που έχουμε δημιουργήσει www.
1) Εκτύπωσε τη δική σου κάρτα μέσα από το www.dimosdionysou-
α) στην Πλατεία Εθνικής Αντιστάσεως (Δροσιά)
β) στην Πλατεία Δημοκρατίας (Άγιος Στέφανος).
2) Καταχώρησε τη δική σου ευχή, μέσα από το www.dimosdionysou-
Υπογραμμίζεται ότι η δεύτερη δυνατότητα καταχώρησης και ηλεκτρονικής αποστολής των ευχών μέσα από το site, θα ενεργοποιηθεί από το πρωί της Κυριακής 20-12-2020.
Επίσης, από την Τετάρτη 23 Δεκεμβρίου 2020 και καθ’ όλη τη διάρκεια των γιορτών, οι ευχές των δημοτών θα δημοσιοποιούνται σταδιακά στο www.
Η αγάπη όμως και η χαρούμενη διάθεση των γιορτών δεν τελειώνει εδώ…
Στις 10 Ιανουαρίου 2021, ο Άγιος Βασίλης θα απαντήσει σε μερικές από τις ευχές μας. Θα μπορείτε να δείτε όλοι τις απαντήσεις του στην Αρχική Σελίδα της ιστοσελίδας, όπου ο χρόνος μετράει αντίστροφα !…
Τα Χριστούγεννα όμως μπορούν να γίνουν ακόμη πιο όμορφα… Μπορείτε μέσα από την ασφάλεια του σπιτιού να περιηγηθείτε στο www.dimosdionysou-
Τέλος, όσοι από εσάς επιλέξετε να βγείτε από το σπίτι σας, τηρώντας όπως πάντα τους κανόνες ασφαλείας λόγω της πανδημίας, μην ξεχάσετε να θαυμάσετε το Χριστουγεννιάτικο στολισμό του Δήμου και να αναρτήσετε Φωτογραφίες σας, που θα βγάλετε δίπλα στα Χριστουγεννιάτικα Γραμματοκιβώτια!
Μπορείτε να επισκεφτείτε για περισσότερη δράση τα Social Media που έχουν δημιουργηθεί ειδικά για τις ευχές στο Facebook ( https://www.facebook.com/