Ο Δήμος Θηβαίων και το Συμβουλευτικό Κέντρο Υποστήριξης Γυναικών , σε συνεργασία με το Μαιευτικό Τμήμα του Κέντρου Υγείας Θήβας(πρώην ΙΚΑ),προσκαλεί ενδιαφερόμενες γυναίκες ασφαλισμένες ή μη, έως 65 ετών, σε ΔΩΡΕΑΝ εξέταση τεστ Παπανικολάου (test Pap).
Στο πλαίσιο του ίδιου ραντεβού και σε όσες γυναίκες επιθυμούν θα χορηγείται παραπεμπτικό για υπερήχους και μαστογραφίες.
Η πραγματοποίηση των εξετάσεων, θα διεξάγεται για όλο τον Μάρτιο κατόπιν ραντεβού, κάθε Τρίτη και Πέμπτη .
Οι ενδιαφερόμενες γυναίκες που επιθυμούν να συμμετέχουν στην συγκεκριμένη δράση, μπορούν να επικοινωνήσουν για πληροφορίες και ραντεβού με το Συμβουλευτικό Κέντρο Υποστήριξης Γυναικών Δήμου Θηβαίων στα τηλέφωνα επικοινωνίας 2262089574 & 2262089576 ή στο email: symvouleutiko@thiva.gr .
Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.
*Η πράξη με τίτλο «Λειτουργία Κέντρου Συμβουλευτικής Υποστήριξης Γυναικών Θυμάτων Βίας Δήμου Θηβαίων είναι ενταγμένη στο Επιχειρησιακό Πρόγραμμα «Στερεά Ελλάδα 2014-2020»,με MIS 5000935
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΗΜΟ ΕΔΩ