Στους δρόμους της Λάρισας βρίσκονται από τις 10 χθες το βράδυ, συνεργεία του Δήμου Λαρισαίων για τη διαχείριση και αποκατάσταση των προβλημάτων που προκάλεσε το ισχυρό μπουρίνι που σημειώθηκε στην ευρύτερη περιοχή.
Συνεργεία υπαλλήλων υπό τον συντονισμό του αντιδημάρχου Πολιτικής Προστασίας Γ. Ζαούτσο, όλη τη νύχτα και σε συνεργασία με όλες τις αρμόδιες υπηρεσίες, επεμβαίνουν για την αποκατάσταση προβλημάτων που προκάλεσαν πτώσεις δένδρων. Μέχρι αυτή την ώρα τα συνεργεία έχουν επέμβει σε 40 περίπου περιπτώσεις πτώσης δένδρων, κλαδιών κλπ. Τα μεγαλύτερα προβλήματα παρουσιάστηκαν στις συνοικίες Αμπελοκήπων και Χαραυγής και σε άλλα σημεία στην πόλη.
Τα συνεργεία του Δήμου συνεχίζουν να βρίσκονται στους δρόμους για την αποκατάσταση των ζημιών που προκάλεσε το μπουρίνι που εκδηλώθηκε στην περιοχή.