Συνεχίζεται δυναμικά και συστηματικά η απομάκρυνση εγκαταλελειμμένων οχημάτων από τις γειτονιές του Δήμου για την βελτίωση της εικόνας της πόλης.
Την περίοδο του Οκτωβρίου η Δημοτική Αστυνομία απομάκρυνε οχήματα από τις οδούς Χ. Νικολάου, Πυργετού, Τερψιχόρης, Ομήρου, Α. Παπανδρέου, Κυμοθόης, Ψηλορείτου, και Ρουμέλης, που είχαν εγκαταλειφθεί από τους ιδιοκτήτες τους στους δρόμους της πόλης.
Τα εγκαταλελειμμένα οχήματα είναι μόνιμη απειλή και εστία μόλυνσης, καταλαμβάνουν θέσεις στάθμευσης, διογκώνοντας το πρόβλημα, αποτελούν αντιαισθητική εικόνα και κυρίως δημιουργούν σημαντικά προβλήματα στη διέλευση των πεζών και των ατόμων με αναπηρία και άλλων ευπαθών ομάδων.
Επικοινωνήστε με τη Δημοτική Αστυνομία, τηλεφωνικά ή με e-mail και ενημερώστε για τυχόν εγκαταλελειμμένα οχήματα στη γειτονιά σας.
213 200 7759 ή 213 200 7710 και
dastynomia@dad.gr