Διάνοιξη που βελτιώνει αρκετά την οδική ασφάλεια στην οδό Θριάμβου από το Δήμο Μαλεβιζίου
Πρόκειται για ένα έργο το οποίο, υλοποιεί ο Δήμος Μαλεβιζίου και βελτιώνει την οδική ασφάλεια στο Γάζι. Με τη διάνοιξη του δρόμου σε μήκος περίπου 150 μέτρων, οι οδηγοί θα έχουν μεγαλύτερη ορατότητα σε μία κλειστή στροφή που σήμερα εγκυμονεί κινδύνους για τα διερχόμενα οχήματα.
Κατά την έναρξη των εργασιών, που εκτελούνται με έσοδα του Δήμου Μαλεβιζίου, βρέθηκαν στο σημείο οι αντιδήμαρχοι, Τεχνικών Έργων, Γιώργος Πετούσης και Οικονομικών, Γρηγόρης Φασουλάκης, καθώς και ο Πρόεδρος της Τοπικής Κοινότητας Γαζίου, Βαγγέλης Παρασύρης.
Η συγκεκριμένη παρέμβαση που αναβαθμίζει την οδική ασφάλεια στην περιοχή, δεν θα μπορούσε να υλοποιηθεί χωρίς την παραχώρηση τμήματος ακινήτου από την οικογένεια Μιχαήλ Γεπεσάκη.
ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΗΜΟ, ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ