Με πολύ χαρά καμάρωσαν όλοι τους σπουδαστές της Μουσικής Σχολής Δήμου Διονύσου να ξεδιπλώνουν το ταλέντο τους στις ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΕΣ ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΠΟΥΔΑΣΤΩΝ.
Φέτος, λόγω των περιορισμών της πανδημίας, αλλά και του μεγάλου αριθμού των σπουδαστών -που ξεπερνούν τους 220- δεν ήταν εφικτό να γίνουν χριστουγεννιάτικες συναυλίες.
Έτσι αποφασίστηκαν οι Μουσικές Συναντήσεις ανά καθηγητή, σε 2 ή 3 ομάδες, για να περιοριστεί ο αριθμός των συμμετεχόντων.
Άπαντες διαπίστωσαν το κέφι, την προσμονή, τη χαρά, όμορφο γιορτινό κλίμα, την άριστη απόδοση των σπουδαστών και έτσι αποφασίστηκε να γίνουν ΘΕΣΜΟΣ στη Σχολή!
Ετοιμάστηκαν Έπαινοι Α’ τετραμήνου και πουγκί με γλυκίσματα!
“Συγχαρητήρια αξίζουν και στους αξιόλογους καθηγητές που με πολύ αγάπη φροντίζουν για την πρόοδο των σπουδαστών μας” ανέφερε σε σχετικό της μήνυμα η κυρία Χρυσούλα Τσιμούρη, Γενική Διευθύντρια της Μουσικής Σχολής.