Μια σημαντική επιτυχία και αναγνώριση για τον Γενικό Γραμματέα του Δήμου Καλλιθέας, Νίκο Νικολακόπουλο είναι η εκλογή του στο Διοικητικό Συμβούλιο της Πανελληνίας Ένωσης Γενικών Γραμματέων “Κλεισθένης” στις αρχιερσίες που διεξήχθησαν.
Ο κ. Νικολακόπουλος με δήλωση του ευχαριστεί τους συναδέλφους του Γενικούς Γραμματείς για την συμμετοχή και την τιμή που μου έκαναν να τον εκλέξουν στο Δ.Σ. της Πανελλήνιας Ένωσης Γενικών Γραμματέων Ο.Τ.Α. Κλεισθένης.
Όπως αναφέρει στόχος του είναι η ανάδειξη του θεσμικής ιδιότητας του Γενικού Γραμματέα, ως του σημαντικότερου συνδέσμου μεταξύ αιρετών και υπηρεσιακών παραγόντων των Ο.Τ.Α., προς όφελος της κοινωνίας και των Δημοτών των πόλεων που υπηρετούμε.
Στην Ένωση “Κλεισθένης” που δραστηριοποιείται έντονα με σημαντικό έργο, πρόεδρος είναι ο Γενικός Γραμματέας του δήμου Νέας Σμύρνης, Μιχάλης Χρηστάκης.