Η τραγική απώλεια του Αντιδημάρχου του Δήμου Δράμας Χρήστου Κυριακίδη, σε τροχαίο δυστύχημα , δημιούργησε κενό στο Δημοτικό Συμβούλιο του Δήμου Δράμας.
Την θέση του εκλιπόντος κατέλαβε ο πρώτος επιλαχών της παράταξής «Ενώνουμε τη Δράμα» Δημήτρης Καραμπατζάκης, ο οποίος ορκίστηκε στο γραφείο του Δημάρχου.
Ο Δ. Καραμπατζάκης είναι επίκουρος καθηγητής του Τμήματος Πληροφορικής του Διεθνούς Πανεπιστημίου της Ελλάδος . Ήταν εκλεγμένος κατά τη δημοτική περίοδο 2014-2019 και είχε διατελέσει Πρόεδρος του Πολιτιστικού Οργανισμού – Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους Δράμας, Αντιδήμαρχος Προγραμματισμού, Οργάνωσης, Πληροφορικής, Απασχόλησης και Τουρισμού και Αναπληρωτής Δημάρχου.
Ο Δημήτρης Καραμπατζάκης θα προταθεί ως Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου, στην Συνεδρίαση της 16/1/2022.