Το Τμήμα Υγείας και Πρόνοιας του Δήμου Αγίου Δημητρίου διοργανώνει διήμερο εθελοντικής αιμοδοσίας, στο 3ο ΚΑΠΗ (Ολύμπου 36)
- Την Τετάρτη 9 Φεβρουαρίου 2022, από ώρα 13:00 έως 17:30 - Την Πέμπτη 10 Ιανουαρίου 2022, από ώρα 9:00 έως 13:00
Κλείστε ραντεβού!
Για την προστασία των αιμοδοτών και των αιμοδοτριών, αλλά και του συνεργείου αιμοληψίας, από πιθανή έκθεσή τους στον κορωνοϊό, έχουν προβλεφθεί όλα τα απαραίτητα μέτρα, μεταξύ των οποίων περιλαμβάνεται και η προσέλευση των πρώτων κατόπιν ΡΑΝΤΕΒΟΥ, που πρέπει να κλείνουν στο τηλέφωνο: 210 9754 035.
Να μην αφήσουμε καμία ζωή να κινδυνέψει- ΔΩΣΕ ΑΙΜΑ – ΔΙΝΕΙΣ ΖΩΗ
Καμπάνια του Aimodosia365
Το ήξερες ότι το αίμα λήγει; Λήγει σε ένα μήνα!
– Αυτό είναι το πρώτο μήνυμα της καμπάνιας του Aimodosia365 που ξεκίνησε στις 31/1 στην Αττική με σκοπό την ενημέρωση και την εκπαίδευση μιας νέας γενιάς αιμοδοτών
– Ο Δήμος Αγίου Δημητρίου στηρίζει την εκστρατεία του Aimodosia365 για την ευαισθητοποίηση των πολιτών, όπως σταθερά στηρίζει το θεσμό της εθελοντικής αιμοδοσίας.
– Δείτε περισσότερα για την καμπάνια …ΕΔΩ.