Σοκ και θλίψη προκάλεσε η είδηση για την απώλεια του πρώην Δημάρχου Ελασσόνας Χρήστου Καραγιάννη που «έφυγε» τα ξημερώματα από τη ζωή σε ηλικία 68 ετών.
Ο φαρμακοποιός Χρήστος Καραγιάννης διετέλεσε δήμαρχος στον καποδιστριακό Δήμο Ελασσόνας από το 1999 έως το 2006. Παρέμεινε δημοτικός σύμβουλος στον ενιαίο Δήμο Ελασσόνας έως τον Ιούνιο του 2011, οπότε παραιτήθηκε.
Ο πρόεδρος της ΚΕΔΕ Δημήτρης Παπαστεργίου και το ΔΣ της Ένωσης εξέφρασαν τη βαθιά τους θλίψη για την απώλεια του πρώην Δημάρχου Ελασσόνας.
“Ο Χρήστος Καραγιάννης υπήρξε άνθρωπος της προσφοράς και της συνεχούς κοινωνικής δράσης” ανέφερε αρχικά η Ένωση και συνεχίζει: “Υπηρέτησε με ανιδιοτέλεια και εντιμότητα τα κοινά από τη θέση του Δημάρχου στον καποδιστριακό Δήμο Ελασσόνας από το 1999 έως το 2006 και έως το 2011 ως δημοτικός σύμβουλος του ενιαίου Δήμου Ελασσόνας, προσφέροντας σημαντικό έργο στον τόπο του και συμβάλλοντας με τις ιδέες και τη δράση του στην ενίσχυση του θεσμού της Αυτοδιοίκησης”.