Στην δημοσιότητα είναι εδώ και μερικές ημέρες το νέο video-spot προβολής του Δήμου Οροπεδίου Λασιθίου.
Το βίντεο αποτελεί το πρώτο εγχείρημα του Δήμου, για την προβολή του τουριστικού προϊόντος της περιοχής, μέσα από εμπειρίες του πρωτογενούς τομέα, της παράδοσης, του μοναδικού φυσικού κάλους, των αρχαιολογικών χώρων, των δραστηριοτήτων χειμώνα-καλοκαίρι, και της φυσιογνωμίας των ανθρώπων του Οροπεδίου Λασιθίου.
Μέσα από δυνατές εικόνες, γεμάτες από αρώματα του τόπου, προβάλλονται οι δραστηριότητες, οι υπηρεσίες και οι υποδομές, που κάνουν το Οροπέδιο Λασιθίου μοναδικό προορισμό όλες τις εποχές του χρόνου προσφέροντας στους επισκέπτες, μοναδικές και αξέχαστες εμπειρίες.
Κατά την παραγωγή συμμετείχαν εθελοντικά κάτοικοι του Λασιθίου, αφιερώνοντας πολύτιμο χρόνο και δίνοντας τον καλύτερό τους εαυτό, σε συνεργασία με τον αντιδήμαρχο τουρισμού Νικηφόρο Γερακάκηκαι τον αντιδήμαρχο πολιτισμού και τεχνικών Θεοχάρη Κοντογιάννη.
Νιώστε την ενέργεια και απολαύστε τον προορισμό, στον τόπο που γεννήθηκε ο Θεός της φιλοξενίας Ξένιος Ζεύς!