Ο Δήμαρχος Λέρου Μιχάλης Κόλιας εκφράζει τις ευχαριστίες του σε όλους όσους συνέδραμαν στην άμεση κατάσβεση της πυρκαγιάς που εκδηλώθηκε εχθές (10/8) στην περιοχή Παναγίας Κάστρου Παντελίου από άγνωστη μέχρι στιγμής αιτία.
Συγκεκριμένα ευχαριστεί τον Διοικητή της Πυροσβεστικής, τον επικεφαλής του πυροσβεστικού κλιμακίου Λέρου και τους πυροσβέστες, τον Αντιδήμαρχο Τεχνικών Υπηρεσιών, τον υπεύθυνο και τους υπαλλήλους του Δήμου, τον Διοικητή και τους άντρες του Αστυνομικού τμήματος, τους εθελοντές, το Μητροπολίτη για την άμεση συνδρομή του κ. Θωμά Γρύλλη και τον κ. Γιώργο Μαυρουδή ιδιοκτήτη επαγγελματικού οχήματος βυτιοφόρου, καθώς και όλους τους συνεργάτες που παρευρέθηκαν στο σημείο.
Παράλληλα εφιστά την προσοχή όλων, τόσο των μονίμων κατοίκων όσο και των επισκεπτών που βρίσκονται στο νησί την περίοδο αυτή , όσον αφορά τη ρίψη τσιγάρου και οποιοδήποτε εύφλεκτου υλικού.