Ο Δήμαρχος Πύργου Παναγιώτης Αντωνακόπουλος, μετά την αρνητική απάντηση που έδωσε μέσα στη Βουλή η Αναπληρώτρια Υπουργός Υγείας Μίνα Γκάγκα, περί της ένταξης της Νοσηλευτικής Μονάδας Πύργου στην «Άγονη Ζώνη Α» των Υπηρεσιών Υγείας στη χώρα, συγκάλεσε άμεσα ευρεία σύσκεψη φορέων του Δήμου.
Αυτή ορίστηκε για την Τετάρτη 28/9 και ώρα 18.00 το απόγευμα στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου, στον β’ όροφο του Λάτσειου Δημοτικού Μεγάρου.
Όπως επισημαίνει στην ανοιχτή πρόσκληση που ήδη εκδόθηκε, στη συνάντηση αυτή θα εξεταστούν τα νέα δεδομένα που διαμορφώνονται μετά την πολύ αρνητική για τη λειτουργία του Νοσοκομείου και την παροχή των υπηρεσιών υγείας, αυτή εξέλιξη. Καθώς επίσης θα εξεταστούν τα θέματα για περαιτέρω εξειδίκευση και οργάνωση της διεκδίκησης.
Επίσης όπως τονίζει ο κ. Αντωνακόπουλος, η παρουσία όλων είναι καθοριστική και καλούνται να συμμετάσχουν.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΔΗΜΟ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΕΓΚΑΙΡΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΡΑ ΕΔΩ