Η σχολή γονέων του Δήμου Βριλησσίων συνεχίζει την λειτουργία της για 8η συνεχή χρονιά και διοργανώνει την πρώτη διαδικτυακή συνάντηση με θέμα: «Σχολική άρνηση και προσαρμογή στο σχολείο – Συγκρούσεις με τα παιδιά μας και τρόποι επανασύνδεσης»
Αναλυτικά η ανακοίνωση:
«Αγαπητοί γονείς,
Ανακοινώνουμε και φέτος την έναρξη της Σχολής Γονέων για 8η χρονιά με την Ψυχολόγο – Παιδοψυχολόγο – Συγγραφέα κ. Αλεξάνδρα Καππάτου, την οποία και ευχαριστούμε ιδιαίτερα για τη συνεργασία. Είναι μεγάλη μας τιμή η συμμετοχή της κ. Καππάτου, διότι σηματοδοτεί κάθε χρόνο την έναρξη των εργασιών της ΣΧΟΛΗΣ ΓΟΝΕΩΝ.
Να υπενθυμίσουμε ότι στην Σχολή Γονέων έχει ενταχθεί και η “Σχολή Γονέων για μπαμπάδες”, καθώς και η “σχολή γονέων για γονείς με παιδιά ηλικίας 0-5 ετών”, όπου θα ενημερωθείτε σύντομα σχετικά.
Την Παρασκευή 21.10.2022 και ώρα 18:00- 20:00 μέσω WEBEX
Meeting Link: https://okpavrilission.my.webex.com/okpavrilissi…/j.php
Password: UxDM6z2fVj3
Για συμμετοχή παρακαλούμε κατεβάστε την εφαρμογή WEBEX, είναι δωρεάν, δεν χρειάζονται κωδικοί TAXIS πλέον, και αυτή θα χρησιμοποιούμε σε όλες τις δράσεις μας. Cisco Webex | Video Conferencing, Webinars, Screen Share, & Conference Call»