Το παρόν έδωσαν εργαζόμενοι των παιδικών σταθμών και η Γ. Γραμματέας του Δήμου Τυρνάβου στο 1ο Παιδαγωγικό Σεμινάριο Προσχολικής Αγωγής της Τοπικής Διοίκησης του Περιφερειακού Τμήματος Θεσσαλίας & Στερεάς Ελλάδας του Συλλόγου Βρεφονηπιοκόμων Ελλάδας υπό την αιγίδα του Δήμου Τρικκαίων.
Κάποια από τα θέματα που συζητήθηκαν ενδεικτικά ήταν:
•H τέχνη αρωγός στην Εκπαιδευτική διαδικασία
•Ανίχνευση και σημεία εντοπισμού της παιδικής κακοποίησης στην Βρεφονηπιακή ηλικία
•Οι ψηφιακές τεχνολογίες και η επίδρασή στο παιχνίδι των παιδιών
•Messy play & Βιωματικό εργαστήριο
Η κ Ζαρόγιαννου Έλενα κατά τον χαιρετισμό της μετέφερε ότι ο Δήμος Τυρνάβου στέκεται αρωγός στην παιδαγωγική εξέλιξη & ενημέρωση των εργαζομένων στους παιδικούς σταθμούς και είναι ανοιχτός στο ενδεχόμενο να φιλοξενήσει το επόμενο σεμινάριο προσχολικής αγωγής στην πόλη του Τυρνάβου.
![](http://www.otavoice.gr/wp-content/uploads/2022/11/317649339_509984311159248_5967120457926473145_n.jpg)