Εθιμοτυπική επίσκεψη στον Δήμο Σουφλίου πραγματοποιήσε ο Πρόεδρος της Πανελλήνιας Ένωσης Γενικών Γραμματέων Τοπικής Αυτοδιοίκησης ” Κλεισθένης” και Γενικός Γραμματέας Δήμου Νέας Σμύρνης Δρ. Μιχάλης Χρηστάκης.
Στη συνάντηση με τον Δήμαρχο Σουφλίου Καλακίκο Παναγιώτη, τον Γενικό Γραμματέα του Δήμου Χριστοδούλου Χρήστο και τον Αντιδήμαρχο Τεχνικών Υπηρεσιών Γκαϊδατζή Νίκο συζητήθηκαν θέματα που αφορούν την λειτουργία των Συλλογικών Οργάνων,καθώς επίσης η προοπτική περαιτέρω ανάδειξης του Δήμου Σουφλίου. Στη συνάντηση παρευρέθηκαν επίσης ο Γενικός Γραμματέας του Δήμου Αλεξανδρούπολης Γιάννης Μπόγδης και της Ορεστιάδας Ζαχαρούλα Πέπη.
Στη συνέχεια ο Πρόεδρος της Ένωσης Γενικών Γραμματέων επισκέφθηκε το Μουσείο Μετάξης του Ομίλου Πειραιώς, αλλά και το Χριστουγεννιάτικο Θεματικό Πάρκο ” Σαν Παραμύθι”, όπου συνομίλησε με τους Εθελοντές και ανέφερε πως έμεινε εντυπωσιασμένος.