Με τη συμμετοχή των Συλλόγων της περιοχής και την We4all Παρασκευή 7 Απριλίου, ώρα 9:00 π.μ.
Δράση δεντροφύτευσης θα πραγματοποιήσει η διεύθυνση Περιβάλλοντος του Δήμου Αμαρουσίου στο πλαίσιο υλοποίησης ανάλογων δράσεων, στο πάρκο Φραγκοκκλησιάς στο Πολύδροσο, με τη συμμετοχή του Δημάρχου Αμαρουσίου Θεόδωρου Αμπατζόγλου, την Παρασκευή 7 Απριλίου και ώρα 9:00 π.μ.
Οι δράσεις δενδροφυτεύσων που διοργανώνει ο Δήμος, αφορούν σε όλες τις γειτονιές του Αμαρουσίου, προγραμματίζονται και υλοποιούνται με ευθύνη του αρμόδιου Αντιδημάρχου Περιβάλλοντος και Ποιότητας Ζωής Γιάννη Ιωαννίδη.
Συμμετέχουν επίσης οι Σύλλογοι:
– Πολιτιστικός Περιβαλλοντικός Σύλλογος Νέο Μαρούσι,
– Σύλλογος κατοίκων Πολυδρόσου για την ποιότητα Ζωής και τον Πολιτισμό,
– Σύλλογος Προστασίας Περιβάλλοντος και Ρεματιάς Πεντέλης –Χαλανδρίου,
– και η Περιβαλλοντική Οργάνωση We4all.
«Σημείο συνάντησης το πάρκο Φραγκοκλησσιάς. Σας περιμένουμε!»
Ακολουθεί η αφίσα της εκδήλωσης: dentrofiteusi 2023