Τη χαρά να βρεθούν και πάλι ανάμεσα στα μέλη των ΚΑΠΗ, να ανταλλάξουν χειραψίες και ευχές για το Πάσχα και να αγκαλιαστούν, είχαν φέτος, μετά από μια μακρά περίοδο περιορισμών λόγω covid-19, ο Δήμαρχος Φυλής Χρήστος Παππούς και οι Πρόεδροι των ΚΑΠΗ Άνω Λιοσίων Μαρίνος Σαρλάς, Ζεφυρίου Γιάννης Μαυροειδάκος και Φυλής Ελένη Λιάκου.
“Σας αγαπάμε κι ξέρω ότι κι εσείς μας αγαπάτε. Είμαστε δίπλα σας σε ότι χρειαστείτε κι εκτιμώ ότι σιγά σιγά και προσεκτικά επιστρέφουμε στην καθημερινότητα που είχαμε πριν την πανδημία” τόνισε ο Δήμαρχος Χρήστος Παππούς απευθυνόμενος στα μέλη του 1ου ΚΑΠΗ Άνω Λιοσίων, που το επισκέφθηκε τη Μ. Τετάρτη 12 Απριλίου, συνοδευόμενος από τον Μαρίνο Σαρλά. “Σας προσφέρουμε ένα μικρό δώρο με μεγάλη όμως αγάπη”, υπογράμμισε ο Δήμαρχος, τον οποίο οι ηλικιωμένοι υποδέχτηκαν με πλατιά χαμόγελα, ζεστές αγκαλιές και θερμές χειραψίες. “Όλα θα πάνε καλά”, τους διαβεβαίωσε ο Χρήστος Παππούς και τους ευχήθηκε ολόψυχα Καλή Ανάσταση και Καλό Πάσχα.