Μένοντας επικεντρωμένοι στον στόχο, έχοντας ανοιχτά τα αφτιά μας στην καλοπροαίρετη κριτική και μόνο, καταφέρνουμε να είμαστε συνεπείς στις δεσμεύσεις μας, αναφέρει ο δήμαρχος Πάτμου Λευτέρης Πέντες.
Σύμφωνα με τον κ. Πέντε, ξεκίνησαν οι προεργασίες για την επισκευή- συντήρηση του δρόμου προς Διακόφτι. Μια επισκευή-συντήρηση που αποτελεί μέρος του Δημοτικού έργου οδοποιίας Προϋπολογισμού 850.000 €, με τα 400.000 εξ αυτών να είναι χρήματα του Υπουργείου Εσωτερικών, λόγω των φυσικών καταστροφών που βιώσαμε τον Φεβρουάριο του 2021 και τα υπόλοιπα χρήματα 450.000 € από ιδίους πόρους του Δήμου μας.
![](http://www.otavoice.gr/wp-content/uploads/2023/05/0-02-0a-928cb859f47d67f42c758956c44c405ee84c957433508fa1f884cd63e47fcce3_full.jpg)
Επειδή, όμως, ως γνωστόν, δε διαθέτουμε την τεχνική επάρκεια για την επίβλεψη του έργου, για άλλη μια φορά η Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου με τις υπηρεσίες της και ο ίδιος ο Περιφερειάρχης κ. Γιώργος Χατζημάρκος στάθηκαν δίπλα μας ως προς την επίβλεψη του έργου και τους ευχαριστούμε, τονίζει ο δήμαρχος Πάτμου.
![](http://www.otavoice.gr/wp-content/uploads/2023/05/345611988_219857024106537_6605257562478678009_n.jpg)