Απάντηση στην περιφερειάρχη Ρόδη Κράτσα δίνει ο επικεφαλής της ΑΝΑΣΑ τ. περιφερειάρχης Ιονίων Νήσων Θεόδωρος Γαλιατσάτος με αφορμή τις κατηγορίες εκ μέρους της πως επέδειξε αδιαφορία και ήταν απών στις εργασίες για το ΕΣΠΑ.
Ο κ. Γαλιατσάτος σε δήλωση του αναφέρει:
“…μας αποκλείει η περιφερειάρχης από τις εργασίες της Επιτροπής Παρακολούθησης για το κλείσιμο του ΕΣΠΑ 2014-2020 και την έναρξη του ΕΣΠΑ 2021-2027 και εχει το θράσος να μας κατηγορεί δημοσίως ότι αδιαφορήσαμε και δεν είμαστε παρόντες!
– Ζητήσαμε πρόσκληση ( είναι προϋπόθεση συμμετοχής) και δεν εστάλη ποτέ
– στην ραδιοφωνική εκπομπή του δημοσιογράφου Σακη Βουτου (16/6/2023 “το βήμα του πολίτη”) μας απηύθυνε μομφή και ενώ η ίδια μας απέκλεισε προσποιήθηκε την ανήξερη!
Δυστυχώς το οικοδόμημα της είναι θεμελιωμένο στο ψέμα και στο φαίνεσθαι.
![](http://www.otavoice.gr/wp-content/uploads/2023/06/354456446_6435598243170303_6655004502657079557_n.jpg)