Η εταιρία ανακύκλψσης East West Greece ανταποκρίθηκε στο κάλεσμα του Κυνοκομείου Δήμου Λάρισας – Καταφύγιο Αδέσποτων ζώων συντροφιάς, αποδεικνύοντας έμπρακτα για ακόμη μία φορά τον φιλοζωικό προσανατολισμό της και την προσφορά της στους τοπικούς φορείς.
Η East West Greece για την συγκεκριμένη δράση αναφέρει: “είχαμε την χαρά να συνεισφέρουμε στο έργο του Κυνοκομείου μέσω της παροχής φθαρμένων κλινοσκεπασμάτων.
Τέτοιου είδους δράσεις προωθούν την διαμόρφωση ενός πιο αλληλέγγυου και συνεργατικού μέλλοντος, ενός μέλλοντος καλύτερο για όλους μας”.
![](http://www.otavoice.gr/wp-content/uploads/2023/07/FB_IMG_1690696464367.jpg)
Η East West Greece είναι εταιρία η μεγαλύτερη εταιρία ανακύκλωσης ειδών ένδυσης και υπόδησης στην Ελλάδα και έχει αναπτύξει ένα σημαντικό δίκτυο 3.000 και πλέον μωβ κάδων σε πάνω από 70 δήμους, ενισχύοντας το περιβαλλοντικό αποτύπωμα της χώρας.
Η εταιρία με δράσεις της ενισχύει κοινωνικές υποδομές, στηρίζει ευπαθείς ομάδες και προωθεί την ανακύκλωση με καμπάνιες ενημέρωσης και δημιουργικά εργαστήρια, ειδικά σε νέες ηλικίες σε συνεργασία με δήμους και φορείς.