Το καλοκαίρι στη Γλυφάδα θα είναι για άλλη μια χρονιά μοναδικό!
Το Φεστιβάλ ξεκινάει και οι πολιτιστικές βραδιές δίπλα στη θάλασσα αλλά και στις παιδικές χαρές της πόλης θα γεμίσουν τη ζωή των κατοίκων και των επισκεπτών της Γλυφάδας με χρώμα και μουσική, θα χαρίσουν ανάσες δροσιάς και ξεκούρασης, θα διασκεδάσουν τον κόσμο ποιοτικά και πάντα δωρεάν, με χρηματοδότηση του Κ.Α.Π.ΠΑ., του νομικού προσώπου του Δήμου Γλυφάδας για τα Πολιτιστικά.
«Έφτασε η ώρα για μουσική, θέατρο, σινεμά: Το Φεστιβάλ του Δήμου Γλυφάδας ξεκινάει!», τονίζει ο Δήμαρχος Γιώργος Παπανικολάου. Και προσθέτει: «Η αγαπημένη καλοκαιρινή συνήθεια της πόλης μας περιμένει και φέτος μικρούς και μεγάλους με τρεις μήνες γεμάτους πολιτισμό, ψυχαγωγία και διασκέδαση. Μπείτε στο http://www.glyfada.gr/festival και δείτε αναλυτικά όλο το πρόγραμμα, που επιμεληθήκαμε με πολλή αγάπη και μεράκι. Φέτος τρέχει παράλληλα και πρόγραμμα για παιδιά και το πρόγραμμα για μικρούς και μεγάλους: Στο ανοιχτό μας θέατρο στην 3η Μαρίνα Γλυφάδας όλες οι συναυλίες, οι ταινίες και τα θεατρικά και σε παιδικές χαρές και άλλα σημεία της πόλης όλες οι παιδικές παραστάσεις!