“Αυτά είναι τα 214 πρόσωπα που συμπεριλαμβάνονται στο ψηφοδέλτιο του συνδυασμού #Αττικη_Μπροστα ! Στόχος όλων είναι να πάμε την Αττική πιο μπροστά, πιο ψηλά, πιο γρήγορα. Θέλουμε, ξέρουμε και μπορούμε!”, αναφέρει σε δήλωση του παρουσιάζοντας το ψηφοδέλτιο του για την Αττική, ο υποψήφιος Περιφερειάρχης Αττικής, Νίκος Χαρδαλιάς.
Ο συνδυασμός περιλαμβάνει 55 υποψήφιους Περιφερειακούς Συμβούλους στην Π.Ε. Κεντρικού Τομέα Αθηνών, 33 υποψήφιους Περιφερειακούς Συμβούλους στην Π.Ε. Βορείου Τομέα Αθηνών, 30 υποψήφιους Περιφερειακούς Συμβούλους στην Π.Ε. Νοτίου Τομέα Αθηνών, 28 υποψήφιους Περιφερειακούς Συμβούλους στην Π.Ε. Δυτικού Τομέα Αθηνών, 25 υποψήφιους Περιφερειακούς Συμβούλους στην Π.Ε. Πειραιά, 30 υποψήφιους Περιφερειακούς Συμβούλους στη Π.Ε. Ανατολικής Αττικής, 10 υποψήφιους Περιφερειακούς Συμβούλους στην Π.Ε. Δυτικής Αττικής και 3 υποψήφιους Περιφερειακούς Συμβούλους στην Π.Ε. Νήσων.
Ο μέσος όρος ηλικίας των υποψηφίων είναι τα 52,5 έτη, ενώ το 43% των υποψηφίων είναι γυναίκες. Επίσης το 44% των υποψηφίων έχουν αυτοδιοικητική εμπειρία, καθώς 30 εξ’ αυτών είναι εν ενεργεία Περιφερειακοί Σύμβουλοι και 63 είναι εν ενεργεία ή πρώην Δημοτικοί Σύμβουλοι σε 40 Δήμους της Αττικής.
Αυτά είναι τα 214 πρόσωπα που συμπεριλαμβάνονται στο ψηφοδέλτιο του συνδυασμού #Αττικη_Μπροστα ! Στόχος όλων είναι να πάμε την Αττική πιο μπροστά, πιο ψηλά, πιο γρήγορα. Θέλουμε, ξέρουμε και μπορούμε!https://t.co/xvSOTciaus
— Νίκος Γ. Χαρδαλιάς (@nhardalias) August 31, 2023