Ανάμεικτα συναισθήματα σήμερα καθώς με επισκέφθηκαν οι δύο Διοικητές του Στρατού μας για την αλλαγή διοίκησης της ΔΑΝ ΤΗΛΟΥ, αναφέρει η δήμαρχος Μαρία Καμμά- Αλειφέρη.
Ο φίλος πια, Βαγγέλης (Ευάγγελος Ξέπαππας) ανοίγει τα φτερά του για τη Σχολή Πολέμου και του εύχομαι τα καλύτερα! Η συνεργασία μας ήταν από τις καλύτερες που είχα στα 12 χρόνια της θητείας μου στο Δήμο Τήλου και τον ευχαριστώ από τα βάθη της καρδιάς μου.
Γνωρίζοντας τον νέο Διοικητή, Κωνσταντίνο Χιώτη, Τχη (ΠΖ) έχω πια την βεβαιότητα πως εξίσου καλή θα είναι η συνεργασία Στρατού και Δήμου για τα επόμενα χρόνια!
Γιατί σε αυτά τα μικρά απομακρυσμένα νησιά της πατρίδας μας, Ελληνικός Στρατός και Τοπική Αυτοδιοίκηση πρέπει να συνεργάζονται στενά προκειμένου να αντιμετωπίζουν πολλές φορές, καταστάσεις και προβλήματα πέρα και έξω των αρμοδιοτήτων τους… Και εμείς εδώ στην υπέροχη Τήλο, το έχουμε καταφέρει και αυτό! Καλή αρχή σε όλους, καταλήγει η δήμαρχος Τήλου.