Με σημαντικά έργα και παρεμβάσεις, έχουμε καταφέρει να δημιουργήσουμε πρότυπους χώρους για τις αθλήτριες και τους αθλητές του Δήμου μας, αλλά και για πολίτες κάθε ηλικίας αναφέρει ο δήμαρχος Παπάγου- Χολαργού, Ηλίας Αποστολόπουλος.
Ένας από αυτούς τους χώρους είναι και το Δημοτικό Στάδιο «Μάρκ Μαρσώ», που αποτελεί ένα ιστορικό στάδιο για το Δήμο Παπάγου-Χολαργού και φιλοξενεί εκατοντάδες αθλητές, από τις πιο μικρές ηλικίες.
📌Μετά από 19 ολόκληρα χρόνια, ανακατασκευάστηκε πλήρως το ταρτάν του σταδίου, για πρώτη φορά από την αρχική τοποθέτησή του.
📌Μετά από πολλά χρόνια, ικανοποιώντας το αίτημα αθλητών και συλλόγων, κατασκευάσαμε για πρώτη φορά γυμναστήριο-προπονητήριο, σε έναν χώρο που ήταν εγκαταλελειμμένος για δεκαετίες. Μετατρέψαμε ένα γιαπί σε χώρο άθλησης.
📌Για πρώτη φορά λειτούργησαν και οι 4 πυλώνες φωτισμού στο στάδιο και έγινε αντικατάσταση των λαμπτήρων με τύπου Led.
📌Τοποθετήθηκαν νέες τουαλέτες θεατών και καθίσματα στις κερκίδες.