Ξεκάθαρη απάντηση δίνει στα σενάρια περί συνεργασίας του με άλλη παράταξη, ο υποψήφιος δήμαρχος Θεσσαλονίκης, Δρόσος Τσαβλής, τονίζοντας πως θα τηρήσει την δέσμευση του απέναντι στους πολίτες.
Αναλυτικά η δήλωση του επικεφαλής του “Όλοι Εμείς” :
Αγαπητές φίλες και αγαπητοί φίλοι. Στη ζωή μου όταν αποφασίζω να ασχοληθώ με κάτι, πάντα το παίρνω στα σοβαρά και πάντα το ολοκληρώνω. Δεν μου αρέσουν οι προχειρότητες, τα κούφια λόγια και τα ημίμετρα. Μου αρέσουν οι καθαρές κουβέντες, τα καθαρά βλέμματα και οι έντιμες δεσμεύσεις.
Μια τέτοια έντιμη και καθαρή δέσμευση είναι και αυτή που ανέλαβα απέναντι στους Θεσσαλονικείς όταν ανακοίνωσα την υποψηφιότητά μου για τη δημαρχία της πόλης μας και θα την τηρήσω μέχρι κεραίας.
Η παράταξή μας «Όλοι Εμείς» συνεχίζει με σταθερά βήματα προς τις εκλογές του Οκτωβρίου, ανεξάρτητη, αδέσμευτη, δυναμική, με πρόγραμμα και όραμα για τη Θεσσαλονίκη και ΔΕΝ συμπράττει με κάποια άλλη παράταξη, όπως τελευταία δολίως διαδίδεται. Στο πλευρό μας έχουμε μόνο τους Θεσσαλονικείς και όχι κόμματα ή άλλου είδους συμφέροντα. Η δύναμή μας είναι η αγάπη για την πόλη μας και η αγάπη που εισπράττουμε καθημερινά από τους συνδημότες μας. Συνεχίζουμε δυνατά!