“Με ιδιαίτερη χαρά και συγκίνηση υποδέχομαι σήμερα στην Παράταξη μας, μια γυναίκα που αγάπησε τον τόπο μας σαν γνήσιο τέκνο της”, αναφέρει η υποψήφια δήμαρχος Δήμου Γεωργίου Καραισκάκη, Ελευθερία Κοσσυβάκη.
Η Ματίνα Γαλλίκα του Γεωργίου είναι απόστρατη αξιωματικός της Ελληνικής Αστυνομίας και πτυχιούχος Λογιστικής ΚΑΤΕΕ και εντάσσεται στο ψηφοδέλτιο ΟΡΕΙΝΩΝ ΣΥΜΦΩΝΙΑ.
Είναι η δημιουργός του Συλλόγου Γυναικών “Λένω Μποτσαρη” στον οποίο διατέλεσε Πρόεδρος για πολλά χρόνια.
Η παρουσία της ταυτίστηκε με συλλογικές δράσεις και ανιδιοτελή προσφορά και προς τις γυναίκες αλλά και τους δημότες του Δήμου μας.
Η εμπλοκή της στο συνδυασμό ΟΡΕΙΝΩΝ ΣΥΜΦΩΝΙΑ θα αποτελέσει έναυσμα για δημιουργικές δράσεις με τις γυναίκες άλλα και την ανάδειξη των στοιχείων των ποιμενικών Κοινοτήτων που συνδέονται με τον πολιτισμό μας και την λαογραφία.
“Ματίνα σε ευχαριστούμε από καρδιάς και καλή σου επιτυχία”, καταλήγει σε δήλωση της η κ. Κοσσυβάκη.