Άμεση η αντίδραση του συνδυασμού Σύχρονη Πόλη, του υποψηφίου δημάρχου Νέας Φιλαδέλφειας- Νέας Χαλκηδόνας Στέφανου Γατσούλη, στις δύσκολες ώρες που περνάνε χιλιάδες συνάνθρωποι μας στην Θεσσαλία. Με ανακοίνωση καλούν τους πολίτες να συμμετάσχουν στην συγκέντρωση ειδών πρώτης ανάγκης για να σταλούν άμεσα στους πληγέντες.
Συγκεκριμένα αναφέρουν:
Ο Βόλος, η Λάρισα, η Καρδίτσα, τα Τρίκαλα και πολλές ακόμα περιοχές στη Θεσσαλία έχουν πληγεί σκληρά από τη σφοδρή κακοκαιρία των τελευταίων ημερών. Πολίτες έχουν χάσει τα σπίτια τους από το νερό και τη λάσπη, πόλεις ολόκληρες έχουν μείνει χωρίς πόσιμο νερό.
Οι τοπικές κοινωνίες δοκιμάζονται και είναι χρέος μας να τους συμπαρασταθούμε με όποιον τρόπο μπορώ. Είναι η ώρα της συμπαράστασης στους συνανθρώπους μας στη Θεσσαλία, η ώρα της αλληλεγγύης και της προσφοράς.
Προχωράμε στη συγκέντρωση και αποστολή με ΙΔΙΑ ΜΕΣΑ, ειδών πρώτης ανάγκη, στις πληγείσες περιοχές.
Τα σημεία συγκέντρωσης ειδών πρώτης ανάγκης:
![📍](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t2d/1/16/1f4cd.png)
![📍](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t2d/1/16/1f4cd.png)
Όσοι επιθυμούν να συμμετέχουν στη δράση, μπορούν να φέρουν:
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
* Αντικείμενα για ηλικιωμένους (πάνες ακράτειας κλπ)
Η Συλλογή των τροφίμων θα γίνεται έως και την Τετάρτη 13/09
Η αποστολή θα γίνει την Πέμπτη 14/09 όπου με ΙΔΙΑ ΜΕΣΑ θα σταλεί και θα παραδοθεί στους πληγέντες δήμους στις πληγείσες περιοχές.