Ο επικεφαλής του “Οράματος Δημιουργίας” και υποψήφιος Δήμαρχος Ναυπλιέων Δημήτρης Ορφανός με ανακοίνωση του, επικρίνει τα έργα και την στάση του “απερχόμενου” Δημάρχου.
«Αντί να απολογηθεί για την τραγική οικονομική κατάσταση που έχει επιφέρει η πολιτική του στο Δήμο, αντί να δώσει απαντήσεις στη χθεσινή μας αποκάλυψη για το 1.333.866 Ευρώ της κατάσχεσης Δημοτικού
χρήματος για τη διαχείριση των απορριμμάτων που θα τα πληρώσουν και αυτά οι Δημότες, μετά τα σκουπίδια της ντροπής και τις από μέρους του συκοφαντίες, “ανακάλυψε” σε ένα πρόγραμμα χιλιάδων φράσεων και λέξεων, όπως αυτό του ΟΡΑΜΑΤΟΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ, κάποιες που είναι ίδιες και περιέχονται σε εκατοντάδες άλλα προγράμματα συνδυασμών και που απλά είναι υποβοηθητικές στη σύνταξη του κειμένου και δεν αφορούν στην ουσία των προγραμματικών προτάσεων του συνδυασμού μας.
Αφήνουμε τους λεονταρισμούς και τις συκοφαντίες του στην κρίση των Δημοτών μας, οι οποίοι και θα του δώσουν την απάντηση στις 8 Οκτωβρίου 2023.»