Μια συνεργασία που μπορεί να ανατρέψει τα εκλογικά δεδομένα της πρώτης Κυριακής στο δήμο Ραφήνας Πικερμίου, ανακοινώθηκε σήμερα από την παράταξη του υποψηφίου δημάρχου Ανδρέα Βασιλόπουλου. Η συνεργασία του για την δεύτερη Κυριακή με την διεκδικήτρια της δημαρχίας Δήμητρας Τσεβά-Μήλα, η οποία καθιστά την σύμπραξη βάση των αποτελεσμάτων ισχυρό φαβορί, απέναντι στον Βαγγέλη Μπουρνούς. Αθροιστικά οι δυο συνδυασμοί συγκέντρωσαν 47,76% έναντι 41,97% του νυν δημάρχου.
Αναλυτικά η ανακοίνωση:
Μετά από συζήτηση με όλα τα μέλη της “Δύναμης Ανάπτυξης” αποφασίσαμε τη συνεργασία με την ομάδα της Δήμητρας Τσεβά – Μήλα.
Ενώσαμε τις ομάδες μας, δημιουργήσαμε μια ικανή ομάδα διοίκησης και συμφωνήσαμε την εφαρμογή του σχεδιασμού διοίκησης 2024 – 2028 ώστε να αποκτήσουμε οικισμούς που αξίζει να ζούμε.
Σας καλώ όλους και όλες, 15 Οκτωβρίου να στηρίξετε με την ψήφο σας την επιλογή μας αυτή.
Επικεφαλής συνδυασμού “Δύναμη Ανάπτυξης”