Η Ανδραβίδα μίλησε: Δήμαρχος ξανά ο Γιάννης Λέντζας!
«Η Ανδραβίδα σήμερα έδειξε με εκκωφαντικό τρόπο τον νικητή!
Ο Δήμος Ανδραβίδας-Κυλλήνης συνεχίζει πρωταγωνιστής και πρωτοπόρος με την δική σας στήριξη! Ο Δήμος Ανδραβίδας-Κυλλήνης συνεχίζει σε Νέα Αναπτυξιακή Πορεία!». Με αυτά τα λόγια έκλεισε την προεκλογική του ομιλία στην Ανδραβίδα, το βράδυ της Δευτέρας ο Δήμαρχος Ανδραβίδας-Κυλλήνης και επικεφαλής της Νέας Πορείας Γιάννης Λέντζας.
Κοιτάζοντας στα μάτια τους εκατοντάδες κατοίκους που «πλημμύρισαν» την πλατεία Αγίας Σοφίας μπροστά από το εκλογικό κέντρο της «Νέας Πορείας», ο Γιάννης Λέντζας, έκανε απολογισμό του μεγάλου έργου που πραγματοποιήθηκε αυτά τα τέσσερα χρόνια στον Δήμο Ανδραβίδας-Κυλλήνης, ενώ στη συνέχεια ανέλυσε στους στόχους της νέας πενταετίας για την Δημοτική του Αρχή. Μεταξύ των στόχων αναφέρθηκε στην ίδρυση αυτόνομης Πολεοδομίας στον Δήμο με έδρα την Ανδραβίδα.
![](http://www.otavoice.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMG_20231003_124028_008-1024x576.jpg)
Παράλληλα, τόνισε πως η αντίπαλη παράταξη δεν έχει να παρουσιάσει καμία πρόταση για το μέλλον του Δήμου, παρά μόνο άρνηση και μιζέρια. «Η σύγκριση μαζί τους είναι ισοπεδωτική!», ανέφερε χαρακτηριστικά.
Στο τέλος της ομιλίας ο Γιάννης Λέντζας παρουσίασε του όλους τους δημοτικούς και τοπικούς υποψηφίους της «Νέας Πορείας».
![](http://www.otavoice.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMG_20231003_124027_888-1024x576.jpg)
![](http://www.otavoice.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMG_20231003_124027_720-1024x576.jpg)
![](http://www.otavoice.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMG_20231003_124028_591-e1696326734213.jpg)