Κανονικά θα λειτουργήσουν τη Δευτέρα τα σχολεία στον Δήμο Μαντουδίου-Λίμνης και Αγίας Άννας.
Ήδη ολοκληρώθηκαν σήμερα, Σάββατο 4/11, το μεσημέρι οι έλεγχοι από τα κλιμάκια των μηχανικών που διαπίστωσαν ότι δεν υπάρχουν σοβαρές ζημιές από τον σεισμό στα κτήρια των σχολείων που είχαν δηλωθεί για έλεγχο, ενώ προχώρησαν και σε ελέγχους στα υπόλοιπα σχολικά κτήρια της περιοχής.
Είναι χαρακτηριστικό ότι οι αυτοψίες των μηχανικών συνεχίζονται σε σπίτια και επιχειρήσεις των χωριών, σύμφωνα με τα αιτήματα των κατοίκων που έχουν κατατεθεί.
Ολοκληρώνονται οι αυτοψίες στις σχολικές εγκαταστάσεις στις οποίες είχαν δηλωθεί ζημιές. Όπως προέκυψε από τους ελέγχους, οι ζημιές κρίνονται μικρές και επισκευάσιμες. Ζητήθηκε να γίνουν έλεγχοι και στα σχολεία που δεν αναφέρθηκαν ζημιές, δήλωσε ο Δήμαρχος Γιώργος Τσαπουρνιώτης και συνέχισε: Όλα τα σχολεία του Δήμου μας θα λειτουργήσουν κανονικά από τη Δευτέρα! Επίσης, από νωρίς το πρωί, κλιμάκια της ΔΑΕΦΚ κάνουν ελέγχους σε σπίτια και επιχειρήσεις στα χωριά που έχουν αναφερθεί ζημιές.