Πήραν τον Υμηττό στα χέρια τους! Την Κυριακή 3 Νοεμβρίου …
Χιλιάδες άνθρωποι, κάθε ηλικίας έβαλαν το δικό του αποτύπωμα στον Υμηττό μας, συμμετέχοντας στην μεγάλη αναδάσωση μας, αναφέρει ο Πρόεδρος του ΣΠΑΥ και δήμαρχος Ελληνικού-Αργυρούπολης, Γιάννης Κωνσταντάτος.
Ένα πολύπαθο σημείο του βουνού μας, που είχε πληγεί από την πυρκαγιά του 2015 και που από θαύμα γλύτωσε τότε το εκκλησάκι της Αγίας Ειρήνης, παίρνει ξανά τη ζωή που του αξίζει.
Σήμερα, με σύμμαχο τον καλό καιρό, φυτεύτηκαν εκατοντάδες δενδρύλλια και πλέον είναι κομμάτι του Υμηττού μας στην προσπάθεια να μείνει πράσινος και πνεύμονας ζωής για όλους μας!
Η δενδροφύτευση διοργανώθηκε από τον ΣΠΑΥ, το Δήμο Ελληνικού Αργυρούπολης και το Όλοι μαζί μπορούμε του ΣΚΑΙ. Ευχαριστούμε όλες τις εθελοντικές ομάδες του Υμηττού και τους φορείς της πόλης μας για την συμμετοχή τους!